iPhone’y są ładne. Ta stara jak same jabłkofony opinia znana jest nie tylko użytkownikom smartfonów z Cupertino. Amerykański producent od zawsze przykładał wielką wagę zarówno do funkcjonalności jak i wyglądu swoich urządzeń.

Co zrobić jednak, gdy wygląd Twojego iPhone’a zdążył Ci się znudzić. Nic straconego! Ilość akcesoriów, dzięki którym zmienisz wygląd swojego smartfonu jest niezliczona. Od nieco bardziej dyskretnych bumperów po zupełnie zwariowane obudowy o przedziwnych kształtach.

Do tego artykułu wybraliśmy pięć rodzajów etui, dzięki któremu Twój iPhone zmieni się nie do poznania.

# Sposób 1 – bumper

Bumper to wykonan z tworzywa sztucznego osłona boków telefonu. Wielką zaletą bumperów jest ich niewielka waga i grubość, dzięki którym smartfon ma tylko nieznacznie większe gabaryty. Wadą natomiast jest to, że chronią tylko boki urządzenia. Ale… czy na pewno?

W sprzedaży dostępne są bumpery, które nie tylko ochronią boki iPhone’a, ale również jego tylną obudowę. A do tego pozwolą całkowicie odmienić wygląd jabłkofonu! Jeśli więc pomstujesz na Apple, że nie wydał iPhone’a w Twoim ulubionym niebieskim czy pomarańczowym kolorze, możesz w prosty sposób poprawić błąd projektantów z Cupertino.

# Sposób 2 – jelly case

Gumowe etui to sposób na personalizację i ochronę iPhone’a podobny do bumperów. Podobnie jak one, zaletą jest niewielka grubość i waga case’a, a co za tym idzie – jedynie nieznacznie większa waga i grubość samego iPhone’a. Nie do przecenienia jest też ochrona tak boków jak i plecków smartfonu. Do tego ilość kolorów takich jelly case’ów może przyprawić o zawrót głowy.

# Sposób 3 – portfel

Oto propozycja dla ceniących elegancję. Portfelowe futerały na iPhone’y możemy podzielić na te, które otwierają się na bok i te otwierane od góry. W jednym i drugim przypadku obie połówki takiego etui złączone są magnesem.

Niewątpliwie, portfel na iPhone’a dodaje smartfonowi niezrównanej elegancji. Nie do przecenienia jest także ochrona urządzenia zamkniętego w takim „portfelu”. Chroni on bowiem zarówno boki, tył jak i przód iPhone’a.

Wadą dla wielu osób może być dość duże zwiększenie wagi i grubości iPhone’a. Jeśli jednak nie jest to dla Ciebie problemem, rozważ zakup tego typu futerału a zyskasz połączenie elegancji z wysokim stopniem ochrony.

# Sposób 4 – drewno

Pora odpuścić sobie elegancję i pójść w stronę czegoś bardziej szalonego. Na iPhone’y można także kupić etui wykonane z drewna. Takie etui dobrze amortyzuje upadki a przede wszystkim świetnie wygląda! Ilość faktur drewna i jego odcieni trudna byłaby do policzenia. A… doliczając do tego ogromną ilość grawerunków jakie się mogą znaleźć na drewnie, otrzymujemy kolejny sposób na uczynienie iPhone’a jeszcze bardziej naszym.

# Sposób 5 – teenager

Jeśli w szaleństwie zabrniesz jeszcze dalej, możesz rozważyć zakup wyjątkowego, gumowego etui z np. króliczymi uszami. Bez wątpienia taki pokrowiec jest dobrą ochroną boków i tyłu urządzenia przed upadkami. Co do walorów estetycznych, to… wszystko jest kwestią gustu.

Materiały użyte do produkcji, kolory i ich odcienie a także kształty i wzory etui, dzięki którym można zmienić wygląd iPhone’a są nie mniej różnorodne niż sami użytkownicy iPhone’ów.  Przedstawione powyżej sposoby na zmianę wyglądu iPhone’a bez wątpienia nie wyczerpują tematu, ponieważ można dokonać także wymiany obudowy. Bo temat ma swój koniec tam, gdzie kończy się ludzka fantazja. Czyli tego końca nie ma.