Telefony od Apple zawładnęły niemal całym światem. Użytkownicy pokochali smartfony producenta za ich wytrzymałość i odporność na uszkodzenia, która nie jest jednak niezawodna. Okazuje się bowiem, że podobnie, jak pozostali użytkownicy smartfonów, także posiadacze iPhone muszą zmagać się z ich usterkami. Sprawdziliśmy, z jakimi kosztami naprawy muszą liczyć się posiadacze jednej z generacji telefonów producenta, a mianowicie iPhone 6.

Kiedy ekran nie działa prawidłowo

Całkowity koszt naprawy zależy w dużej mierze od skali uszkodzeń. Okazuje się bowiem, że sama wymiana szybki iPhone 6 ( https://applefix.pl/produkt/wymiana-szybki-iphone-6/ ) nie jest obciążająca dla budżetu – oczywiście w stosunku do zakupu nowego modelu od producenta. Ceny za wymianę ekranów wahają się w przedziale od 200 do 300 złotych i zależą wyłącznie od woli serwisów. Jeśli usterka dotknęła również wyświetlacza, wówczas do naprawy trzeba doliczyć także jego koszt. Wymiana szybki i wyświetlacza w modelu iPhone 6 to koszt bliski nawet 300 złotych.

Pomoc od specjalistów

Posiadacze telefonów Apple doskonale wiedzą, że w przypadku ich naprawy trzeba stawiać na umiejętności profesjonalistów. Chodzi nie tylko o odpowiednie złożenie smartfona, lecz także zamówienie jakościowych części. Coraz więcej serwisów specjalizuje się wyłącznie w jednej marce telefonu, stąd posiadacze uszkodzonych egzemplarzy nie powinni mieć kłopotów ze znalezieniem specjalisty dla siebie. W największych miastach w Polsce istnieje nawet do kilkudziesięciu punktów serwisowych Apple, które są w stanie wymienić ekrany i nie tylko.