Użytkownicy smartfonów od Apple podkreślają, że za nic nie zmieniliby swojego telefonu na inny. Baza fanów iPhonów wzrasta z roku na rok, głównie ze względu na większą dostępność urządzeń i atrakcyjne ceny na rynku wtórnym. Obecnie by kupić nowy model iPhone 6s należy liczyć się z wydatkiem rzędu 1500 złotych, co nie stanowi dużej różnicy w porównaniu z flagowcami konkurencji. Trzeba bowiem powiedzieć, że „stare” modele Apple nadal nadążają za nowościami od innych producentów.

Niezawodna bateria nawet w starszych modelach

Wśród trzech powodów, dla których warto kupić iPhone nie może zabraknąć wytrzymałej baterii. Nawet kilka lat od zakupu cechuje się ona dużą wydajnością przy włączonej transmisji danych, lokalizacji przez GPS, czy słuchaniu muzyki. Telefon bez problemu wytrzymuje kilka godzin intensywnego działania, bez zbytniego przegrzewania się i niekontrolowanych wyłączeń urządzenia. Niemal każdy serwis Apple – jak AppleFixdysponuje nowymi bateriami do starych modeli smartfonów, stąd nawet najbardziej zaniedbane elementy można wymienić na nieużywane.

Wytrzymałe części i odporny na uszkodzenia ekran

Kolejne dwa powody dotyczą innych komponentów telefonu. Przede wszystkim iPhone cechuje się wytrzymałymi częściami, w tym obudową względnie odporną na zarysowania. Również ekran zasługuje na spore uznanie, ponieważ szyba wzmocniona szkłem hartowanym jest w stanie wytrzymać upadek z niedużej wysokości. W razie potrzeb naprawa iPhone nie jest kosztowna – w stosunku do kosztu zakupu telefonu to zaledwie niewielki procent.